Екс-розслідувач та кандидат у президенти Дмитро Гнап у 2015 році не перерахував отримані редакцією «Слідство. Інфо» 15 тисяч євро на потреби армії. Про це повідомила чинна керівниця проекту Анна Бабінець. Сам Гнап це визнав і зазначив, що найближчим часом перерахує кошти на рахунок «Слідства. Інфо».

У 2015 році редакція проекту журналістських розслідувань «Слідство. Інфо» отримала премію «Вільна преса Східної Європи-2015», грошовий приз якої — 15 тисяч євро.

Бабінець зазначила, що була впевнена в перерахуванні коштів Гнапом (як тогочасним керівником проекту) на потреби армії. Днями, за словами Бабінець, вона дізналася, що кошти знаходяться на рахунку Гнапа. Ймовірною причиною перерахування коштів саме на його рахунок у 2015 Бабінець назвала відсутність рахунку проекту на той момент.

«За словами Діми, 2000 євро дійсно були передані на допомогу армії, 3900 євро пішли на оперативні видатки організації (були дірки у фінансуванні) і 9100 євро досі перебувають на банківському рахунку Дмитра», — вказала Бабінець.

Сам Гнап заявив, що 2 тисячі євро з 15 розслідувачка Олена Козаченко перерахувала «роті розвідників, які стояли під Артемівськом». Ще 3 917 євро витратив на поточні витрати проекту «Слідство. Інфо».

«Це сталося коли Роман Скрипін, як голова Громадського у 2016-му році на кілька місяців заблокував нам рахунки з коштами проекту. Угу, довелося частину коштів проїсти. Щоб не вмерти з голоду. І щоб вихід програми не зупинився», — написав Гнап.

Залишок коштів, 9 087 євро, Гнап пообіцяв перерахувати на рахунок «Слідства. Інфо».

Він також пообіцяв оприлюднити платіжку за переказ. Причини того, чому він не перерахував кошти у 2015, Гнап не назвав.

2 лютого колишній журналіст-розслідувач Дмитро Гнап зібрав близько 3 мільйонів гривень для реєстрації кандидатом у президенти. Його висунула кандидатом партія «Сила людей».

Центральна виборча комісія зареєструвала вже 37 кандидатів у президенти.

Поділитись: