Організація «Бюлетень вчених-ядерників» перевела вперед стрілки Годинника Судного дня, які символізують близькість глобальної катастрофи — тепер до неї лишилося «100 секунд».

Про це повідомляє сайт організації.

Зазначається, що стрілка Годинника тепер найближча до позначки глобальної катастрофи з 1953 року.

Причиною погіршення ситуації науковці називають, серед іншого, ядерну війну та глобальне потепління, які вони визначають як «екзистенційні загрози для людства». Ще одним фактором ризику є руйнування інформаційної екосистеми, що спричиняє розвиток кіберозброєнь та інформаційних війн.

Саме тому «Бюлетень вчених-ядерників» перевів стрілку Годинника Судного дня на 20 секунд уперед — тепер до глобальної катастрофи лишилося «100 секунд».

«Таким чином члени організації прямо попереджають світових лідерів та громадян про те, що ситуація у сфері міжнародної безпеки нині набагато небезпечніша, ніж будь-коли раніше — навіть у розпал «холодної війни», — йдеться в їхній заяві.

Організація також закликала очільників держав вжити негайних заходів для запобігання погіршенню міжнародної безпекової ситуації.

«Бюлетень учених-ядерників» було засновано в 1945 році науковцями американського міста Чикаґо, які допомогли розробити першу ядерну зброю. З 1947 року вони створили так званий Годинник Судного дня — це символічний індикатор близькості людства до глобальної катастрофи.

До цього востаннє годинник переводили у 2018 році: тоді з двох із половиною хвилин до півночі він став показувати дві хвилини до півночі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile