Голова Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко заявив, що йде у відставку
Фото:

Нацрада

Голова Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко заявив, що йде у відставку. Він очолював орган з 2014 року.

«Термін моїх повноважень як члена Національної ради завершується у липні. Проте сьогодні, за два місяці до його закінчення, я прийняв рішення подати у відставку і піти з посади. Причини дві. По-перше, проста людська втома — протягом 5 років у постійному стресі працювати щоденно, по 10-12 годин, інколи навіть без вихідних. По-друге, пропозиція, що надійшла саме в цей час, перейти на іншу роботу», — зазначив Артеменко.

Він описав здобутки Нацради за час його керівництва. 

Уперше за всі роки Незалежності почала будуватися мережа Суспільного телебачення та радіо. Цифрові частоти тепер мають телеканали «UA.Перший» та «Культура», парламентський телеканал «Рада». Майже у всіх обласних центрах на FM-частотах мовить перша програма Українського радіо, в Києві з’явилось «Радіо Промінь» та «Радіо Культура». «Армія FM» — радіо про військових та для військових — мовить не тільки в Києві, а й у Вінниці та Житомирі. І цей процес буде тільки продовжуватися«, — написав Артеменко.

Він додав, що у Києві впровадили новий стандарт цифрового радіо, який популяризують зараз 14 незалежних радіостанцій, також відбувся перехід від аналогового до цифрового телемовлення. 

«Вперше, саме команда, з якою я працював всі ці роки, започаткувала нові формати мовлення — «100 процентів української музики», «Репортажне радіо», «Радіо джаз та класика», «Трофей», «Радіо громад» (з’явилося понад 85 радіокомпаній в маленьких містах та селищах) тощо. Вперше, за ініціативи Нацради, були започатковані мовні квоти на радіо, що призвело до появи великої кількості нових українських пісень та нових молодих виконавців», — наголосив глава Нацради.

«Серед мрій, що не встиг реалізувати — добитися ухвалення нового закону про аудіовізуальні послуги, запустити фольклорне радіо, відкрити освітній та військово-патріотичний телеканали,

добудувати мережу суспільного мовлення, створити потужний моніторинговий центр», — додав він.

Нагадаємо, в грудні Нацрада оштрафувала три телеканали за недостатню кількість української мови в ефірі.

З жовтня 2018 року мовлення на окупованому Донбасі та в Криму на 75% стало україномовним.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile