Голова Служби безпеки України Іван Баканов призначив на посаду першого заступника начальника Департаменту захисту національної державності ексспівробітника цього ж Департаменту Романа Матковського. Раніше «Схеми: корупція в деталях» розповідали про його причетність до організації акції під будинком антикорупційного активіста Віталія Шабуніна.

Про це повідомили «Схеми».

Речниця СБУ Олена Гітлянська не змогла підтвердити інформацію про можливе призначення.

«Згідно з законом, інформація про призначення на такі посади є закритою, ми не маємо права таке повідомляти. Окрім начальників, які призначаються указом президента», — сказала речниця.

Своє призначення на посаду підтвердив сам Роман Матковський.

«Брехати не буду — інформація відповідає дійсності. Призначили на вихідних. Мене запросили. Та команда, з якою ми працювали, коли почалася війна в складний час для України. Проходив повну перевірку, з поліграфом, все як треба», — заявив він.

На питання чи не стала на заваді причетність до організації акції під будинком антикорупціонера, Матковський відповів: «Ви ж розумієте, що я до акції під будинком Шабуніна маю відношення рівно стільки, скільки маю. Квадрокоптер мій (точніше – «Автомайдану»), акція — не моя. Були певні позиції в Службі, нюанси, ви самі розумієте, хто чим займався».

Згідно з описом на сайті СБУ, Департамент захисту національної державності в СБУ відповідає за захист державного суверенітету, попередженню загроз інтересам держави й безпеки громадян України, протидію розпалюванню ворожнечі на міжнаціональному та релігійному підґрунті, блокування проплачених акцій та пошук телефонних терористів.

Нагадаємо, 9 квітня 2017 року під будинком голови антикорупційної організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна пройшла акція протесту.

«Схеми» виявили, що на замовну акцію протесту під будинком Шабуніна працівники СБУ виїжджали прямр з-під будівлі СБУ, діяли злагоджено з мітингувальниками, яких дочекались на метро «Славутич» і кортежем поїхали до будинку активіста.

Відеозйомкою акції з дрона на місці подій керував безпосередньо співробітник Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський.  

Згодом Матковський заявив, що спеціально слідкував за акцією під будинком Шабуніна, щоб вийти на організаторів проплачених акцій у Києві.

У червні 2017 Романа Матковського відсторонили з посади, а згодом звільнили, хоча за результатами розслідування СБУ не знайшла порушень у діях свого співробітника та вирішили не притягувати його до дисциплінарної відповідальності.

Поділитись: