Керівник Центру боротьби з коронавірусом в Ізраїлі Ронні Гамзу закликав президента України Володимира Зеленського заборонити цьогоріч паломництво євреїв-хасидів до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії.

Гамзу направив Зеленському відповідного листа, з яким ознайомилось агентство Reuters.

«Я наполегливо закликаю вас ввести заборону на ці святкування цьогоріч у межах зусиль всієї світової спільноти з боротьби проти цієї жахливої пандемії», — йдеться в листі.

Гамзу наголосив, що масові зібрання в такі «смутні часи» призведуть до того, що коронавірусом масово заражатимуться як туристи, так і місцеві жителі, що стане великим навантаженням для системи охорони здоров’я України.

Погано буде й Ізраїлю, бо тисячі паломників, серед яких будуть інфіковані COVID-19, повернуться додому і розноситимуть хворобу далі.

Видання нагадує, що керівництво обох країн виступило проти цьогорічного паломництва хасидів до Умані, однак чіткої заборони для паломників український уряд не запровадив. Раніше лише МВС повідомило про «технічні обмеження», але що це означає — не уточнило. Категорично проти приїзду хасидів і мер Умані.

Навіщо хасидам їхати саме в Умань?

Представники однієї з течій юдаїзму — брацлавські хасиди — здійснюють паломництво до Умані, бо в місті розташована могила засновника цієї течії — рабина Нахмана з Брацлава. А роблять вони це на новий рік за юдейським календарем, цьогоріч він припадає на 18-20 вересня.

Що з епідемією в Ізраїлі та Україні

Як пише Reuters, Ізраїль 21 серпня подолав позначку у 100 тисяч офіційно підтверджених випадків, померли від хвороби 809 людей. За загально. кількістю Україна має такі самі показники, у нас коронавірус виявили у майже 103 тисяч людей, однак смертей куди більше — 2 244. Різниця також у тому, що в Ізраїлі приблизно 9 мільйонів населення, а в Україні — понад 40 мільйонів.

Щодо нашої країни, то сьогодні, 22 серпня, МОЗ повідомило про черговий добовий рекорд за кількістю хворих на COVID-19. Тобто, про спад епідемії в Україні взагалі не йдеться.

Поділитись: