Політика / Вибори

Головний рабин України заявив, що НАБУ незаконно прослуховує центральну синагогу Києва: у бюро заперечують

Політика/Вибори/Головний рабин України заявив, що НАБУ незаконно прослуховує центральну синагогу Києва: у бюро заперечують
Зберегти
Вигляд
Головний рабин України Моше Реувен Асман заявив, що «особи, що мають безпосереднє відношення до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ)» вели спостереження за центральною синагогою Києва та прослуховували її приміщення.

За словами рабина Асмана, служба безпеки єврейської громади Києва в жовтні 2018 року виявила приховане спостереження за центральною синагогою Києва.

«Власні компетентні джерела» надали єврейській общині інформацію, що деякі з осіб, які начебто вели спостереження, — мають «безпосереднє відношення до НАБУ».

Окрім того, рабин повідомив, що служба безпеки виявила «несанкціоновані пристрої зняття інформації» в приміщенні синагоги.

Він назвав це не першим випадком неправомірних дій щодо єврейської громади з боку НАБУ. Зокрема, він звинуватив працівників бюро в незаконному розсекреченні певних записів прослуховування «високопосадовця правоохоронного органу вищого рівня», які містили антисемітські вислови. На його думку, розповсюдження цих записів в ЗМІ є приниженням честі і гідності євреїв і «цинічним проявом антисемітизму».

У заяві Рабин Асман звернувся до правоохоронних органів України з вимогою розслідувати цей інцидент та притягнути до відповідальності винних..

У НАБУ Громадському заявили, що інформація служби безпеки єврейської громади не відповідає дійсності.

За їх словами, бюро не здійснювало спостереження за будівлею синагоги і не встановлювало пристрої для прослуховування в її приміщенні.

Також в НАБУ додали, що «у фокусі розслідувань бюро — діяльність вищих посадових осіб у державній владі незалежно від їхньої належності до релігійних чи будь-яких інших громад».

Нагадаємо, у вересні Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинуватила НАБУ в прослуховуванні будівлі САП. Водночас директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що НАБУ не прослуховувало очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, а також наголосив, що не знає причин блокування авто НАБУ працівниками САП.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини