Прем’єр-міністр Олексій Гончарук ініціював відсторонення від посади очільника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Зінченка через значні порушення.

Так, Гончарук розповів, що минулого тижня був з робочою поїздкою у Чернігівській області, щоб проінспектувати стан лісового господарства у регіоні.

«Висновок: керівника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Зінченка — необхідно відсторонити через значні порушення в державних лісгоспах регіону… Тільки за 2019 рік виявлено незаконних рубок на понад 350 млн гривень», — сказав він.

Також глава уряду повідомив, що доручив керівникам ОДА «вжити дієвих заходів щодо запровадження електронного обліку деревини всіма лісокористувачами», а керівництву Держлісагентства — сформувати мапу місць легального перероблення деревини.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019-го в Україні запустили онлайн-карту рубок лісу, за допомогою якої можна виявити нелегальні вирубки.

30 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про заборону на вирубку лісів на схилах Карпат. Тоді за нього проголосував 301 депутат. А 19 листопада закон підписав президент Володимир Зеленський. Водночас екологи заявили, що цей закон насправді спрощує вирубку дерев.

Поділитись: