ENRU

Google виграв справу про несплату податків на $1,3 млрд у Франції

Компанія Google довела в суді, що законним способом не платила податки з продажів протягом 2005-2010 років у Франції, оскільки не мала постійного представництва в країні.

Про це повідомляє Bloomberg.

Паризький суд ухвалив, що Google не порушував закон, списуючи доходи за 2010-2015 роки на свою європейську штаб-квартиру в Ірландії.

Таким чином компанія законно пішла від сплати 1,3 мільярда доларів додаткових податків у Франції.

Судді вирішили, що Google Ireland, яка перебуває в іншій країні, не може сплачувати такы ж податки, як французьке представництво.

На думку суду, відсутність автономного представництва підтверджується тим фактом, що співробітники французького Google не могли навіть приймати запити на рекламу від клієнтів: це вимагало узгодження з офісом в Ірландії.

Видання підкреслило, європейські регулятори вже не вперше намагаються оштрафувати Google за ухилення від податків на континенті. Для вирішення схожої справи з податковими органами Італії компанія заплатила 306 мільйонів євро.

В кінці 2016 року стало відомо, що Google ухилялася від податків на 3,6 мільярда євро в 2015 році, використовуючи так звану схему «Подвійного ірландського і Голландського сендвіча» ( «Double Irish» and a «Dutch sandwich»). Підсумком цих розглядів стала зміна законодавства Ірландії, яке дозволяло оптимізувати податкове навантаження. Водночас компаніям, що працюють за цими схемами, дозволили продовжувати діяльність до 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google фінансує проект зі створення новин за допомогою штучного інтелекту. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram