Генеральна прокуратура України попросила Канаду зняти санкції з Андрія Портнова — колишнього радника експрезидента України Віктора Януковича.

Про це пише НВ із посилання на лист, підписаний заступником Генерального прокурора України.

За інформацією видання, 30 липня ГПУ відправила в посольство України в Канаді та Міністерство закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади листи, в яких повідомила, що станом на 29 липня 2019-го року стосовно Портнова не проводиться досудових розслідувань і що він не має процесуального статусу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного.

З огляду на це, ГПУ не бачить юридичних підстав для перебування Портнова у Списку корумпованих іноземних посадових осіб, чиї активи підлягають заморожуванню (від 05.03.2014), йдеться у листі, який підписав заступник генерального прокурора України Сергій Кізь.

Відомо. що Канада запровадила санкції проти соратників експрезидента Віктора Януковича, серед яких був і Портнов, ще у 2014-му році. У 2019 уряд Канади продовжив санкції проти нього і ще 15 соратників Януковича ще на 5 років. У зв'язку з цими санкціями заморожуються всі активи цих людей, виявлені в Канаді. Також канадцям та іншим громадянам на території країни заборонено вступати у майнові відносини з особами, на яких накладені санкції, вести з ними фінансові розрахунки, надавати фінансові послуги.

У пояснювальних документах до рішення про продовження санкцій зазначено, що воно покликане гарантувати, що присвоєні активи залишаються замороженими й фігуранти списку зможуть понести відповідальність та надати Україні додатковий час для завершення кримінальних розслідувань та внесення формальних прохань про правову допомогу.

Андрій Портнов, який обіймав посаду радника експрезидента Віктора Януковича у 2011–2014 роках, 19 травня повернувся в Україну після п’ятирічної відсутності. У 2014 році Портнов виїхав з України, певний час жив у Росії, а потім переїхав до Відня.

6 березня 2014-го ЄС запровадив санкції проти 18 громадян України, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини. Серед них був і колишній голова адміністрації президента Януковича Андрій Портнов.

Пізніше в березні 2015-го Європейський Союз продовжив санкції, але виключив зі списку Андрія Портнова.

Поділитись: