Слова голови Асоціації звукозапису США Ніла Портнова спричинили хвилю обурення поміж музикантів.

Слова голови Асоціації звукозапису США Ніла Портнова спричинили хвилю обурення поміж музикантів.

28 січня в інтерв'ю за лаштунками Церемонії Нагородження «Греммі» Ніл Портнов заявив, що жінки самі відповідальні за те, щоб активізуватися, якщо вони хочуть досягнути успіху в музичній індустрії.

Варто зазначити, що цьогоріч, нагороди «Греммі» отримали 86 музикантів, з яких жінкам дісталось лише 17.

 «Я думаю, що це має початися з жінок, які мають творчість у своїх серцях та душах, які хочуть бути музикантами, які хочуть бути інженерами, які хочуть бути виробниками, які хочуть бути частиною галузі на рівні виконавчої влади — вони мають зробити крок вперед» — заявив голова премії, підкреслюючи, що музична індустрія має створювати можливості «не лише для жінок, а й для всіх творчих людей».

Також голова Асоціації Звукозапису додав, що сучасні технології значно полегшили життя людей, які хочуть почати музичну кар'єру, тож людина яка має пристрасть для музики, має всі можливості для розвитку, незалежно від своєї статі чи походження.

Музична спільнота США відреагувала на коментар Портнова хвилею критики. Співачка Pink, яка цьогоріч поступилася статуеткою «Греммі» виконавцю Еду Ширану, заявила, що жінки-музиканти роблять достатньо.

«Жінки у музиці не мають робити крок вперед, вони робили крок вперед від початку часів. А ще вони робили крок у бік, і залишалися осторонь», — зазначила співачка.

У відповідь на слова Ніла Портнова дев'ятикратна володарка «Греммі Шеріл Кроу заявила про необхідність повернути чоловічу і жіночу категорію нагород «Греммі».

«Ким надихатимуться молоді дівчата, щоб взяти до рук гітару, якщо майже кожна номінація заповнена чоловіками. Я не думаю, що тут справа в тому, що жінкам необхідно активізуватися», — написала Кроу.

Свою незгоду зі словами Портнова також висловила реперка Іггі Азалія, співачка Чарлі ХСХ та співачка і музична продюсерка Лорд, яка цього року отримала статуетку «Греммі» за найкращий альбом.

Нині мережею шириться кампанія #GrammysSoMale на підтримку рівності жінок і чоловіків у музичній індустрії, яка покликана привернути увагу до того, що більшість нагород у сфері музики отримують саме музиканти-чоловіки.

Аня Волкова/Громадське

Нагадаємо, у ніч на 29 січня у Нью-Йорку відбулася 60-та церемоніявручення музичних нагород «Греммі».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile