Греція намагається завадити біженцям із Сирії, Іраку та Афганістану потрапити до країни після того, як Туреччина відкрила для біженців свій кордон з Європейським Союзом.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр оборони країни Алківіадіс Стефаніс заявив, що 29 лютого було 9 600 спроб потрапити до Греції. За його словами, цим спробам завадили.

У Міжнародній організації з міграції повідомили, що уздовж грецько-турецького кордону розмістилися 13 тисяч людей. Водночас Греція звинувачує Туреччину в активній підтримці біженців.

Міністр міграції Греції Нотіс Міттарачі зазначив, що влада намагатиметься уникнути масового потоку біженців.

«Ця країна не є безкоштовною для всіх», — зазначив міністр.

Голова Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія готова надати додаткову підтримку Греції та Болгарії в охороні їхніх кордонів.

29 лютого президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив відкритим кордон з європейськими країнами для біженців. Це сталося через два дні після загострення ситуації в сирійському Ідлібі.

Нагадаємо, ситуація в Ідлібі загострилася після того, як 27 лютого в сирійському Ідлібі армія Башара Асада убили кілька десятків турецьких солдатів.

Зазначимо, що урядові сирійські війська (армію Асада) підтримує Росія, тоді як Туреччина перебуває на боці частини опозиційних до Дамаска сил, які базуються переважно на північному заході країни, біля сирійсько-турецького кордону.

Поділитись: