Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) проситиме Папу Римського Франциска надати УГКЦ статус патріархату.

Про це Святослав заявив в інтерв’ю «Інформаційно-релігійній службі України».

«Ми просимо його про це на кожній зустрічі. Наш спосіб впорядковувати душпастирське життя відповідає способу існування саме патріарших структур. І ми самі вчимося так жити. Наприклад, багато людей в США не розуміють, що їхній єпископат і митрополит належать до Церкви, центр якої є в Києві», — сказав він.

Також архієпископ розповів, що миро для всієї Церкви освячує глава УГКЦ, його не надсилають з Ватикану.

«Глава Церкви освячує миро у Києві, а потім воно розходиться по світу», — зазначив Святослав.

Він пояснив, що патріархат «будується, а не дається».

«З нашого боку ми робимо все для того, щоб функціонувати як патріарша Церква. А питання визнання (не створення чи проголошення) — це є питання, яке належить до рішення Вселенського Архиєрея, і ми поважаємо свободу його рішення», — резюмував Святослав.

Нагадаємо, саме відсутність патріаршого статусу у Православної церкви України, через що зокрема миро ПЦУ отримує з Константинополя, стала причиною конфлікту між почесним патріархом ПЦУ Філаретом і керівництвом церкви.

Раніше предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній зустрічався з очільником УГКЦ Святославом і зокрема обговорював можливе об’єднання церков в майбутньому.

Поділитись: