Громадська рада при Агентстві з питань розшуку та управління корупційними активами висловила незадоволення результатами конкурсу з відбору нового управителя для комплексу «Межигір’я».

Про це йдеться в оприлюдненій заяві Громадської ради.

Так, у конкурсі перемогла маловідома компанія без відповідного досвіду ТОВ «Скомпані», директор якої – політолог, пов’язаний з колишнім «регіоналом» Євгеном Мураєвим.

Громрада при АРМА закликала відомство провести новий відбір.

«Ми розуміємо, що такий критерій як «регіонал» чи «нерегіонал» не може бути застосований до учасників конкурсу. Втім, факти свідчать про те, що ТОВ «Скомпані» не має необхідних досвіду та фінансів для управління таким чутливим активом як «Межигір’я», — йдеться в заяві.

Тому громрада закликала АРМА «провести новий конкурс з відбору управителя «Межигір’я», щоб відібрати професійного управителя, який зможе підтвердити досвід, фінанси, а також бізнес-план, що врахує соціальні ініціативу активу».

У громраді також зазначили, що на засіданні тендерного комітету не було озвучено, як саме переможець конкурсу планує налагодити підприємництво на території резиденції, яке б забезпечило сплату податків до бюджету і при цьому забезпечувало б підтримку діючих соціальних ініціатив, таких як Музей корупції, реабілітація ветеранів та літній відпочинок для дітей учасників бойових дій.

Представники громради при АРМА відзначили, що конкурс «був проведений відкрито», проте жоден з учасників не заявив «конструктивних пропозицій» щодо управління арештованою резиденцією.

Раніше повідомлялось, що тендерний комітет АРМА проголосував за обрання управителем резиденції «Межигір’я» компанію «Скомпані», яка брала участь у відповідному конкурсі.

Водночас, на сторінці резиденції була розміщена інформація, що парк не працює «з метою запобігання рейдерського захоплення, уникнення провокацій та забезпечення безпеки на території парку».

Нагадаємо, що конкурс з обрання управителя колишньої резиденції Віктора Януковича «Межигір’я» неодноразово продовжували.

Минулого разу на конкурс подалися лише два суб’єкти: ТОВ «Атлант Девелоп» і нинішній управитель території — громадська організація «Національний парк «Межигір’я».

З 29 травня 2018 року суд передав арештоване майно та резиденцію «Межигір’я» в управління АРМА.

30 листопада 2017 року резиденція екс-президента «Межигір’я» перейшла у власність держави. Суд визнав недійсним договір про передачу Межигір’я у приватну власність.

У липні 2018 року повідомлялось, що частину нерухомого майна з резиденції «Межигір’я» президента-утікача Януковича передали у власність держави. Також у державну власність перейшло 100% статутного капіталу товариства «Танталіт», яке володіло «Межигір’ям».

Поділитись: