Громадське перевірить заяви політиків щодо ситуації на Донбасі

Watch on YouTube

В ефірі Громадського 9 липня стартує документальний проєкт «Донбас. Reality check» («Донбас. Перевірка реальності»). Ми поїхали на cхід України перевірити, чи відповідають дійсності заяви політиків про економічну, гуманітарну, соціальну та культурну сфери регіону.

Основу проєкту складають реальні історії мешканців Донбасу. Напередодні парламентських виборів питання Донбасу постає особливо гостро. Завершення війни та реінтеграція непідконтрольних територій — одне з головних завдань влади. Ми хочемо дізнатися, чи розуміють майбутні депутати умови, у яких насправді живуть люди на сході, які негаразди долають кожного дня та яким бачать своє майбутнє в Україні. Та чи усвідомлюють відповідальність за популізм та політичні спекуляції в умовах війни.

«Ми з командою відчуваємо потребу персоналізувати тему Донбасу, зробити її живою та зрозумілою. І перевірити, чи розуміються насправді політики на проблемах регіону» — каже Олександра Чернова — одна з відеографок, яка працює над проєктом.

Історії проєкту виходитимуть щовівторка в рамках програми Нині вже. Ми будемо дивитися та обговорювати їх разом із представниками політичних партій, що мають найбільше шансів потрапити до парламенту згідно з попередніми рейтингами. Глядачі матимуть можливість долучитися до дискусії і поставити питання телефоном або у соціальних мережах Hromadske.

«Ми прагнемо подолати популізм та поверховість у риториці старих та нових політиків щодо Донбасу, спонукати їх до відповідальності у заявах та діях, а також заглибитися у нагальні проблеми місцевих жителів Луганщини й Донеччини. Виборець має право почути чітку позицію кандидатів та політичних партій щодо врегулювання конфлікту на сході Україні», — наголошує продюсерка «Донбас. Reality check» Анастасія Канарьова.

У першому випуску 9 липня разом із представниками партій, що беруть участь у передвиборчих перегонах, подивимося та обговоримо, наскільки відповідає дійсності твердження про те, що торговельна блокада на Донбасі — ефективний і необхідний крок у боротьбі з сепаратистами й керівництвом так званих народних республік. Чи дійсно її не можна скасовувати?

16 липня дізнаємося, що насправді думають мешканці Донбасу про українську інформаційну політику й боротьбу з російською пропагандою за на Донбасі і чи це дійсно збігається з уявленнями та заявами політиків на цю тему. Поміркуємо, яких заходів потрібно вжити, аби мешканці східних регіонів надавали перевагу українським, а не російським ЗМІ.

Нагадаємо, 21 липня ми обиратимемо новий склад Верховної Ради.

  • Щоп’ятниці о 21:15 у студії політичного проєкту Свобода вибору задля відвертої дискусії зустрічаються кандидати в народні депутати, а також експерти. Вони відповідають на питання виборців з різних регіонів
  • Перебіг подій відстежують кореспонденти Нині вже по буднях з 19:00 до 21:00.
  • Щонеділі ми робимо підсумкову розсилку — збираємо все найважливіше за тиждень в одному листі: новини, рейтинги, аналітику передвиборчих кампаній, висловлювання політиків. Підписатися можна тут.
  • Щосереди та щосуботи о 22:00 Hromadske транслює політичне шоу Суспільного мовника «Зворотний відлік. Парламентські» за участі кандидатів в народні депутати України.
  • У день виборів — 21 липня — ми висвітлюватимемо перебіг голосування по всій країні та обговорюватимемо вибори наживо із гостями в студії. Телемарафон триватиме упродовж дня.