Громадське вручило премію в спеціальній номінації «найкращий соціальний альбом, що найліпше транслює реальність» в межах премії Aprize 2019 за найкращий український альбом року.

Премію Aprize 2019 вручає «Радіо Аристократи». У цьому році Громадське обрали для вручення премії в спеціальній номінації «найкращий соціальний альбом, що найліпше транслює реальність».

У підсумку Громадське обрало альбом Veselo гурту Kurs Valüt. Премію музикантам вручила голова організації Наталія Гуменюк.

«Отож «За поєднання простоти з глибиною, лаконічності і багатозначності. За тексти — хай часом з кількох слів чи речень — про усі наші наболілі сфери — від «айті» до «intercity». За актуальність, бо що може бути актуальніше за «великого брата» із закликом «стати в круг» і думати як треба заради «невпинного покращення». Тоді цим альбомом (від «трансгендера» до «love inspectorа») цей гурт цьому всьому «каже велике ні», — прокоментувала вона вибір Громадського.

Основна премія Aprize 2019 вручається вже третій рік. Ведучі та засновники «Радіо Аристократи» прослухали близько 200 українських альбомів, що вийшли упродовж 2018 року, після чого обрали лонг-лист із 47 альбомами. Потім за допомогою голосування слухачів було обрано шорт-лист премії з 10 альбомів.

Шорт-лист виглядає так: Andrey Chmut (Smoothability), Atomic Simao (Levitation Loom Four), Freel («Спалах»), Джамала («Крила»), Latexfauna (Ajahuaska), LAUD («Музика»), ONUKA (MOZAЇКА), YUKO (DURA?), «Вагоновожатые» («Референс»), KRUTЬ (Live Concert With Chamber Orchestra).

Члени журі на чолі з композитором і наукознавцем Мирославом Скориком прослухали ці альбоми і обрали переможця.

У цьому році нагороду Aprize 2019 отримала ONUKA. Премію їй вручив гурт Dakha Brakha, який став лауреатом першого Aprize 2016.

Поділитись: