Громадянин Південноафриканської республіки Мандла Масеко, який міг стати першим темношкірим астронавтом-африканцем, у суботу, 6 липня, загинув у ДТП на мотоциклі.

Про це повідомляє The Guardian.

30-річний Масеко працював на пів ставки ді-джеєм і був кандидатом в офіцери Військово-повітряних сил ПАР. У 2013 році він успішно пройшов випробування в віртуальної Міжнародної космічної академії AASA (Axe Apollo Space Academy) на право стати першим «афронавтом»

Масеко відібрали з мільйона інших претендентів з 75 країн. Він був серед 23 кандидатів, які візьмуть участь в безкоштовному годинному польоті на суборбітальному космічному кораблі Lynx Mark II на висоту 103 км, тобто за офіційні межі космосу.

Передбачалося, що перший «афронавт» відправиться в космічну подорож у 2015 році, проте аж до трагічної загибелі Мандла Масеко не називалися конкретні терміни його польоту.

Відтоді, як стало відомо, що південноафриканцеві випав щасливий квиток на міні-шатл, Масеко, син прибиральниці й робітника, встиг стати об'єктом гордості серед своїх співвітчизників.

Поділитись: