У цьому епізоді йдеться про право пацієнта на лікування та медичні послуги — передусім у галузі онкології, — якими держава зобов'язується його забезпечити.

Гості подкасту — співзасновниці громадської організації «Афіна. Жінки проти раку» Ніна Резніченко та Вікторія Романюк. Вони розповіли про декілька мітингів за участі пацієнтських організацій України, про те, скільки бюджетних коштів було виділено на медицину та онкологію, і куди йдуть зекономлені на закупівлі ліків гроші (спойлер — не до онкопацієнтів).

Із завершенням цього епізоду ви будете знати, як формуються номенклатурні списки для закупівель препаратів, які корупційні ризики тут існують, чому держава не закуповує дорогі, але набагато ефективніші для деяких видів раку таргетні та імунопрепарати. Водночас пацієнти в Україні з прогресивними стадіями найрізноманітніших онкодіагнозів умирають, так і не дочекавшись якіснішого лікування. Що допоможе це змінити — слухайте в новому випуску подкасту.

Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube. Слухайте весь другий сезон подкасту на Castbox і Soundcloud.

Поділитись: