«Гру ще не закінчено»: Нафтогаз веде переговори зі США про нові санкції проти «Північного потоку-2»
Голова Нафтогазу Андрій Коболєв проводить переговори з владою США щодо запровадження нових санкцій проти проєкту трубопроводу «Північний потік—2» для того, аби Росія не змогла його закінчити.
Про це Коболєв повідомив під час свого виступу на заході, організованому Атлантичною радою у Вашингтоні, передає «Укрінформ».
«Гру ще не закінчено. Росіяни намагатимуться створити власні технічні можливості, щоб завершити прокладання трубопроводу», — заявив Коболєв.
Голова Нафтогазу зазначив, що Росія все ще має можливість розвинути ті технології, які необхідні для завершення будівництва «Північного потоку-2».
«Ми наразі обговорюємо, зокрема тут (у США — ред.), як бути впевненими у тому, що цей проєкт поховано остаточно», — додав Коболєв.
Він зазначив, що сподівається, що американський уряд продовжить свої зусилля у напряму протидії «Північному потоку-2», який Газпром будує для того, аби постачати російський газ в обхід України.
Зазначимо, що у Росії неодноразово заявляли, що здатні самостійно завершити «Північний потік-2», мовляв, країна має необхідні для добудови трубопроводу можливості. Однак відповідне судно, «Академік Черський», яке могло б завершити роботи над «Північним потоком-2», розташоване на Далекому Сході Росії і лише 10 лютого вирушило до Сінгапуру і наразі прямує до Суецького каналу (між Червоним та Середземним морями).
Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.
«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.
- Поділитися: