Голова Нафтогазу Андрій Коболєв проводить переговори з владою США щодо запровадження нових санкцій проти проєкту трубопроводу «Північний потік-2» для того, аби Росія не змогла його закінчити.

Про це Коболєв повідомив під час свого виступу на заході, організованому Атлантичною радою у Вашингтоні, передає «Укрінформ».

«Гру ще не закінчено. Росіяни намагатимуться створити власні технічні можливості, щоб завершити прокладання трубопроводу», — заявив Коболєв.

Голова Нафтогазу зазначив, що Росія все ще має можливість розвинути ті технології, які необхідні для завершення будівництва «Північного потоку-2».

«Ми наразі обговорюємо, зокрема тут (у США — ред.), як бути впевненими у тому, що цей проєкт поховано остаточно», — додав Коболєв.

Він зазначив, що сподівається, що американський уряд продовжить свої зусилля у напряму протидії «Північному потоку-2», який Газпром будує для того, аби постачати російський газ в обхід України.

Зазначимо, що у Росії неодноразово заявляли, що здатні самостійно завершити «Північний потік-2», мовляв, країна має необхідні для добудови трубопроводу можливості. Однак відповідне судно, «Академік Черський», яке могло б завершити роботи над «Північним потоком-2», розташоване на Далекому Сході Росії і лише 10 лютого вирушило до Сінгапуру і наразі прямує до Суецького каналу (між Червоним та Середземним морями).

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Поділитись: