Група «1+1 медіа» олігарха Ігоря Коломойського управлятиме «Українським медіа холдингом» олігарха-втікача Сергія Курченка, який арештували в межах кримінальної справи.

Про це повідомляє Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних і інших злочинів (АРМА).

Тендерний комітет агентства обрав ТОВ «1+1 Інтернет», що входить до групи «1+1 медіа», бо компанія запропонувала найкращі умови управління.

«Зокрема найвищу суму гарантованих щомісячних перерахувань до державного бюджету у розмірі 5 млн грн, а також прогнозовані надходження до держбюджету у сумі майже 8 млн грн щомісяця», — йдеться у повідомленні.

Водночас компанія Коломойського має ще погодити цю угоду в Антимонопольному комітеті — відомство має визначити, чи допустимою буде концентрація активів. Якщо простими словами: чи не отримає «1+1 Інтернет» монопольне становище на ринку, якщо розширить свої можливості завдяки новим медіа в управлінні.

Що передувало цьому рішенню?

Сам Коломойський звинуватив радника голови Офісу президента Михайла Подоляка у тиску на АРМА, щоби агентство віддало арештований холдинг Курченка в управління компанії Курченка.

А ще раніше, в квітні 2020 року, видання «Наші гроші» повідомляло про злиття листування заступника глави АРМА, яке може свідчити про те, що вибір управителя для УМХ узгоджується в Офісі президента Зеленського.

Що за активи Курченка?

У межах кримінальної справи про ухилення від сплати податків та інші злочини прокуратура через суд арештувала активи Курченка, зокрема «Український медіа холдинг». У вересня 2019 року рішенням суду його передали до АРМА.

Так, в управління агентства передали майно, майнові та корпоративні права групи «Український медіа холдинг» (UMH), радіостанції «Голос столиці», Lounge FM і Radio Next, «Авторадіо», «Ретро ФМ»; юридичні особи порталів Bigmir.net, I.ua, Tochka.net; видавничий дім УМХ і його видання «Теленеделя», «Аргументы и факты в Украине», «КП в Украине», «Корреспондент», «Деньги.ua», «Команда», «За рулем»; друкарню «Укрполіграфмедіа», низку рекламних агенцій і сейлзхаусів, мереж розповсюдження преси.

А що значить «управління»?

За чинним законодавством АМРА отримує актив в управління лише двох випадків — за рішенням суду або за згодою власника активу.

Після цього відомство проводить тендер та обирає управителя — того, хто буде ефективно управляти активом, зберігати та збільшувати його вартість.

«Дія договору про управління активами припиняється у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави», — пояснює АРМА.

Тобто не можна сказати, що група Коломойського стала власником медіахолдингу Курченка.

Поділитись: