Кабмін 16 вересня затвердив нові зразки національного та міжнародного посвідчень водія. У них з'являться нові дані та чипи. Також оновили вигляд свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, тимчасового реєстраційного талона та зразка розпізнавального автомобільного знака.

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ.

Що з'явиться на нових водійських посвідченнях:

  • інформація про групу крові, резус-фактор (дозволить лікарям оперативно надавати першу медичну допомогу потерпілим у разі ДТП);
  • інформація про згоду або незгоду на донорство;
  • електронний чип (аби запобігти підробкам документу).
Фото:

МВС

Як зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, новий зразок посвідчень затвердили, щоб вони відповідали усім європейським вимогам. Так, їх і надалі виготовлятимуть у вигляді пластикової карточки. Перекладатимуть на українську, англійську та частково французьку.

Інформація про надання згоди або незгоди на посмертне донорство, групу крові (резус-фактор) до посвідчення водія вноситимуть лише за письмовою згодою.

Водночас обмінювати старі права на нові не змушуватимуть, вони будуть дійсними до кінця терміну дії.

Також уряд затвердив новий зразок свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Він також відповідатиме міжнародним вимогам і передбачає додавання позначки щодо відповідності авто екологічним нормам «Євро-2» — «Євро-6» або іншому рівню. Також електронний чип.

Нагадаємо, з 17 липня змінили правила видачі водійських прав та складання водійських іспитів. Детальніше про них можете прочитати тут.

Поділитись: