Гаазький суд почав вивчати доповідь про військові злочини РФ на Донбасі

default/Гаазький суд почав вивчати доповідь про військові злочини РФ на Донбасі
Зберегти
Вигляд

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі почав вивчати матеріали про військові злочини Російської Федерації у східній Україні. Про це у Facebook повідомила співавтор доповіді, депутат польського Сейму Малгожата Госевська (Małgorzata Maria Gosiewska).

«Завдяки підтримці посольства Польщі в Гаазі, 22 квітня я зустрілася з представниками бюро прокурора Міжнародного кримінального суду. Заява про підозру у вчиненні низки злочинів, передбачених Римським статутом, а також доповідь з доказовим матеріалом на 500 сторінках був прийнятий з великим інтересом», - написала вона.

За її словами, матеріали будуть вивчені з юридичної та фактичної сторін. На підставі вивченого бюро ухвалить рішення про початок слідства проти осіб, зазначених в доповіді.

«Після початку розслідування, докази будуть в подальшому доповнені, наприклад, показаннями інших свідків», - додала депутат польського Сейму.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі відмовився порушувати справу щодо збройного конфлікту на Донбасі.

Україна підписала, але наразі не ратифікувала Римський статут, яким засновано Міжнародний кримінальний суд. Тому суд не поширює свою юрисдикцію щодо злочинів, вчинених на території України. Не ратифікувала статут і Росія.

/ фото Małgorzata Maria Gosiewska