УКРАЇНА

Гаазький суд прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного конфлікту

15 листопада, 2016 13:13
УКРАЇНА/Гаазький суд прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного конфлікту
Зберегти
Вигляд
Міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого 2014 року, коли Росія задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного збройного конфлікту.

Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора Фату Бенсуда, оприлюдненому 14 листопада.

«Згідно з отриманою інформацією, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду Україна», – йдеться у звіті.

Зауважується, що право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану окупації, що триває.

На думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Канцелярія прокурора Гаазького суду також має інформацію про утиски кримських татар на півострові, насильницьке переміщення 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусову мобілізацію на військову службу жителів Криму.

Як повідомляється у звіті, прокурор продовжить збір доказів із даної ситуації в 2017 році.

Також у цьому звіті Міжнародний кримінальний суд в Гаазі заявив про існування «розумних підстав» вважати, що американські збройні сили та ЦРУ здійснювали військові злочини в Афганістані і у таємних в'язницях розвідувального управління протягом 2003-2004 років.

Пов`язані новини