Гаазький трибунал засудив Караджича до 40 років в'язниці

default/Гаазький трибунал засудив Караджича до 40 років в'язниці
Зберегти
Вигляд

Міжнародний кримінальний трибунал по колишній Югославії визнав екс-лідера боснійських сербів Радована Караджича винним у злочинах проти людяності під час Боснійської війни у 1990-х роках. Про це повідомляє Reuters.

В цілому Караджич визнали винним по 10 з 11 пунктів звинувачення, серед яких були геноцид, злочини проти людяності, а також порушення законів і звичаїв війни. Зокрема, Караджича звинуватили в артилерійських обстрілах при облозі Сараєво, яка закінчилася у листопаді 1995 року і призвела до загибелі 10 тисяч осіб.

Колишній президент Республіки Сербської не визнав себе винним ні по одному з пунктів.

Водночас, його виправдали за другим звинуваченням. Суд встановив, що в Краджича не було наміру знищити боснійських хорватів і мусульман у муніципалітетах Братунац, Преідор, Власеніца, Зворник, Санскі-міст, Фоча і Ключ.

Як відомо, Радован Караджич був одним із політичних лідерів боснійських сербів під час війни 1992-1995 років у Боснії. Він став президеном самопроголошеної Республіки Сербскої, що заявила про незалежність від Боснії. Жертвами цього військового конфілкту стали близько 100 тисяч людей, крім того, сотні тисяч змушені були покинути власні домівки.

За даними обвинувачення, в липні 1995 року в містечку Сребрениця за наказом Караджича сербські солдати та добровольці вбили близько 8 тисяч мусульманських хлопців та чоловіків.

Радована Караджича заарештували в 2008 році після 13 років переховування. Він жив у Белграді під ім’ям Драган Дабич та працював лікарем. у 2009 році Міжнародний кримінальний суд у справах колишньої Югославії відмовив Караджичу в імунітеті.

/фото nezavisne.com