Гаазький трибунал скасував попередній виправдовувальний вирок колишньому віце-прем'єру та голові Сербської радикальної партії Воїславу Шешелю. Натомість політика засудили до 10 років ув'язнення.Однак, через те, що він провів 11,5 років під арештом, до в’язниці Шешель не потрапить.

Гаазький трибунал скасував попередній виправдовувальний вирок колишньому віце-прем'єру та голові Сербської радикальної партії Воїславу Шешелю. Натомість політика засудили до 10 років ув'язнення. Однак, через те, що він провів 11,5 років під арештом, до в’язниці Шешель не потрапить.

Про це повідомляє Вalkan Іnsight.

Воїслава Шешеля звинувачують в закликах до етнічної чистки та розпалювання міжетнічних злочинів під час війни в Югославії 1990-тих років. Прокурори під час процесу називали його «пропагандистом Великої Сербії».

Зазначається, що в обвиченні фігурували епізоди виступу Шешеля в боснійському Зворніку в 1992 році, в якому він закликав «зачистити» боснійську сторону річки Дріна. На думку слідства, це був «явний заклик до етнічної чистки».

Також в справі фігурувала промова Шешеля, в якій він закликав до вигнання хорватів із села Хртковчі у регіоні Сербська Воєводіна. Суд вважає, що це було «явним закликом до розпалювання злочинів».

Зазначається, що Шешель не був присутнім на оголошенні вироку. У листопаді 2014 року він був тимчасово випущений з вязниці для лікування онкології і з того часу не повернувся в Гаагу. Зараз Шешель депутат сербського парламенту. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суїцид під час Гаазького трибуналу щодо Югославії: причини, історія, реакція

Нагадаємо, міжнародний трибунал засудив 75-річного сербського генерала Ратко Младича до довічного ув'язнення за геноцид, злочини проти людства та військові злочини.

Поділитись: