Харківський суд заблокував доступ до кількох Telegram-каналів, які підозрюють у зв'язках зі спецслужбами РФ

Київський районний суд Харкова зобов'язав інтернет—провайдерів, операторів та провайдерів телекомунікацій в Україні заблокувати доступ до кількох Telegram—каналів, які Служба безпеки України звинувачувала у дестабілізації ситуації в країні.

Про це йдеться у повідомленні НКРЗІ.

Зокрема суд ухвалив рішення заблокувати доступ до Telegram-каналів «Резидент», «Легитимный» та «Картель». Доступ до каналів буде закритий до скасування рішення суддів про арешт на майнові права інтелектуальної власності цих каналів. Цю ухвалу ще можна оскаржити протягом п’яти днів з дня її оголошення.

Нагадаємо, раніше в СБУ заявили про викриття масштабної агентурної мережі, яка залучала українців до створення та адміністрування Telegram-каналів, які дестабілізували ситуацію в країні.

Слідчі встановили, що мережу створив так званий 85 Головний центр спеціальної служби ГУ Генерального Штабу Збройних сил РФ. До її складу входили мешканці Харкова та Одеси, активісти так званої «руської весни».

Так, за даними СБУ, російські спецслужби залучили українських громадян до створення та адміністрування політичних всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів: «Легитимный», «Резидент», «Картель», «Сплетница», «Чорний квартал», «Политический расклад», «Нетипичное Запорожье», «Тремпель Харьков», «Одесский фраер», «Днепр live», «Николаев live», «Херсон live».

Головним «менеджером» агентурної мережі є одесит, один з організаторів масових заворушень під час одеського «Антимайдану». Наразі його розшукують правоохоронці за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Що не так із наповненням цих каналів?

Слідство каже, що, згідно з висновками лінгвістично-психологічної експертизи, матеріали, які поширювали на Telegram-каналах, були направлені на «створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації».

Ключовим завданням виконавців була «дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруги та протестних настроїв серед громадян».