УКРАЇНА

Газові переговори у форматі ЄС-Україна-РФ провалилися

9 грудня, 2016 21:26
УКРАЇНА/Газові переговори у форматі ЄС-Україна-РФ провалилися
Зберегти
Вигляд
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в ході тристоронніх газових переговорів в Брюсселі не домовилася про прямі поставки російського газу в Україну.

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в ході тристоронніх газових переговорів в Брюсселі не домовилася про прямі поставки російського газу в Україну.

Про це йдеться в повідомленні «Нафтогазу» в Facebook.

«Не домовилися. Для нас важливо підписати додаткову угоду, яка усунуло б критичні для України ризики. Українська сторона, як і раніше, гарантує своєчасний транзит 100% російського газу для європейських споживачів», — йдеться у повідомленні.

     

Як повідомив голова української компанії Андрій Коболєв, угоду можуть укласти в майбутньому.

«Сьогодні, на жаль, угоди досягти не вдалося. Сподіваємося, що це можна буде зробити в майбутньому, але сьогодні ми не змогли підписати додаткові угоди. Без нього покупка російського газу відповідно до контракту між «Нафтогазом» і  «Газпромом» неможлива», — заявив він.

Водночас, голова Міністерства енергетики РФ Алєксандр Новак після зустрічі сказав, що Росія і Україна не мають розбіжностей щодо ціни поставок газу, передає УНІАН. 

За його словами, Україна цієї зими готова купити від 1,5 до 4 млрд кубометрів газу.

«Ми підтверджуємо, що російська сторона готова забезпечити надійність поставки газу як України, так і європейським споживачам у рамках контрактів, які діють з 2009 по 2019 рік», — додав він.

Україна і Росія були близькі до укладення угоди по так званому «зимового пакету», зазначив віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шевчович.

Він висловив переконання, що тристоронній діалог буде продовжений.

Нагадаємо, ціна газу за контрактом між російським «Газпромом» і НАК «Нафтогаз України» на сьогодні становить 178-183 дол. за 1 тис. куб. м, а з першого кварталу 2017 року на рівні 200-210 дол. за 1 тис. куб. м. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і Польща прискорять будівництво спільного газопроводу.

Пов`язані новини