Номінація на транзит російського газу через Україну і Словаччину ужгородським коридором, яка з початку місяця стабільно перевищувала 60 млн кубометрів, на понеділок заявлена в розмірі 49,6 млн кубометрів, що на 17% нижче середніх значень за попередні два тижні. Про це повідомляють ЗМІ.

Нагадаємо, що Словаччина є одним з головних транзитних коридорів російського газу в ЄС. З початку місяця Eustream почав реверсні поставки газу в Україну. Прямі поставки російського газу в Україну припинені з червня.

Одночасно із запуском словацького реверсу експорт російського газу в суміжні з Україною країни ліг на "дно" мінімальних контрактних значень. У Москві пояснюють це браком ресурсів газу для покриття всіх заявок на тлі закачування в підземні сховища в Росії.

Натомість, словацький оператор газотранспортної системи Eustream не зафіксував скорочення поставок російського газу, що транспортується через територію Україн. Про це повідомляє прес-служба компанії.

”Станом на сьогоднішній ранок Eustream не зафіксував падіння тиску і обсягів поставок газу, що транспортується зі сходу до Європейського Союзу через станцію Велке Капушани на кордоні з Україною”, - йдеться у повідомленні.

Поділитись: