default

«Газпром» відмовився добровільно сплачувати штраф Україні — АМКУ

23 жовтня, 2017 15:10
default/«Газпром» відмовився добровільно сплачувати штраф Україні — АМКУ
Зберегти
Вигляд
Російська компанія «Газпром» відмовилися сплачувати 172 млрд гривень штрафу та пені, накладених антимонопольним комітетом

Російська компанія «Газпром» відмовилися сплачувати 172 млрд гривень штрафу та пені, накладених антимонопольним комітетом.

Про це розповів голова АМКУ Юрій Терентьєв в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що поки з російського концерну стягнуто лише 80 мільйонів гривень, частина з яких — дивіденди, які виплачувалися на адресу Газпрому з території України.

«Далі мова йде про те, що у нас є двосторонні договори про правову допомогу, які передбачають визнання судових рішень. І, станом на зараз, там є певні юридичні формальності, яких ми дотримуємося у частині провадження, і я розумію, що виконавча служба Міністерства юстиції зараз почне пошуки і стягнення активів за кордоном. Звичайно ж, основна перспектива щодо стягнення цього боргу, це дії за кордоном. Це перспектива не одного місяця», — сказав Терентьєв.

Він до штрафу 86 млрд грн додалося ще стільки ж пені за його несвоєчасну виплату, але «Газпром» це проігнорував. Компанія могла б оскаржити справу, але жодних документів не подала.
Господарський суд, не отримавши необхідних документів, повернув справу для усунення недоліків. Російська компанія має подати увесь пакет. Але російська компанія почала оскаржувати повернення позовної заяви.

Однак оскільки «Газпром» штраф не сплачує добровільно, Держвиконавча служба у рамках своєї компетенції стягує з нього цей штраф примусово.

«Для того, щоб стягнути штраф примусово, потрібно заарештувати його активи — грошові кошти, корпоративні права або інші активи, які у нього є в першу чергу на території України, в другу чергу — за її межами», — додав Терентьєв.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# АМКУ
# Газпром
Пов`язані новини