Голова російського експортного монополіста Газпром Олексій Міллер заявив, що остаточне рішення по ціні газу для України наразі не ухвалене. На основі контрактної формули Москва нарахувала вартість тисячі кубометрів газу у 252 долари.

У своїх газових стосунках з Україною російський держконцерн керується закріпленою угодою 2009-го року формулою. Наразі контракт, підписаний урядом Юлії Тимошенко та Газпромом є предметом майбутнього розгляду у Стокгольмському арбітражі. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у травні 2015-го заявив, що загальна сума позовних претензій України до російського постачальника склала більше 16 мільярдів доларів.

Міллер не дав чіткої відповіді стосовно можливої знижки для України на останні місяці 2015-го.

"Як відомо, ціни визначаються поквартально, відповідно, знижка може надаватися поквартально. Тим паче з урахуванням високої волатильності (коливання - ред.) цін на енергетичних ринках... Будемо, безперечно, орієнтуватися на ціни суміжних європейських держав", - цитує голову Газпрома РИА Новости.

На початку серпня Мінпаливенерго України назвало середню ціну закордонного газу з усіх напрямків для України: у другому кварталі 2015-го вона склала 268 доларів, у першому - 315 доларів. У третьому кварталі Київ відмовився від закупівлі у Газпрому - Нафтогаз назвав російську ціну у 287 доларів на цей період зависокою.

Україна наразі не оголошувала про плани подовжувати купівлю газу в РФ у наступному кварталі.

/фото: Thawt Hawthje via Flickr

Поділитись: