ENRU

«Газпром» заперечує скасування норми «бери або плати» для «Нафтогазу»

«Газпром» вважає попереднє рішення Стокгольмського арбітражу щодо суду про умови контракту на поставку газу з «Нафтогазом України» позитивним для себе, повідомляє «Інтерфакс».

Про це заявив заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв.

«Ви читали рішення Стокгольмського арбітражу, що ви так впевнено говорите про те, що воно не в нашу користь? А я читав. У будь-якому випадку баланс по цьому рішенню для «Газпрому» позитивний. Навіть на попередньому етапі. Обсяг цього балансу буде визначено за підсумками остаточного рішення арбітражу», — заявив він журналістам.

Він також заперечує заяву української сторони, що суд скасував норму «бери або плати» (take or pay) в контракті. На цьому контрактному принципі ґрунтувалася більша частина претензій «Газпрому».

«Одного питання тільки торкнуся: арбітражне рішення скасувало take or pay. Це не так. Не скасувало take or pay. Я не буду вам розповідати, що там насправді, але скасування take or pay немає», — заявив він.

У відповідь на заяву Медведєва «Нафтогаз» закликав зберігати спокій.

Нафтогаз України - Naftogaz

Як повідомляв «Нафтогаз», трибунал задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни з урахуванням ринкових умов.

Вимоги Газпрому щодо «бери або плати» було повністю відхилено (близько $40 млрд претензій разом із відсотками). Трибунал також повністю скасував заборону на реекспорт газу.

Зустрічні позови «Нафтогазу» і «Газпрому» за контрактом на поставку газу були подані в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання були завершені в жовтні 2016 року, а рішення очікується в другому кварталі 2017 року. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram