Начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей запевнив, що співробітники, які охороняють президента Петра Порошенка, не здійснювали кримінальних злочинів.

Напередодні журналісти програми розслідувань «Схеми» виявили, що співробітники УДО, які тривалий час охороняли президента-утікача Віктора Януковича, тепер на службі у Порошенка.

«Ці четверо... деякі з них працювали ще й з Ющенком і за часів Кучми і при Януковичі», – сказав Гелетей, передає «Українська правда».

За словами Гелетея, ці охоронці також не підпадають під закон про люстрацію. «Всі ті військовослужбовці, які підпадали під люстрацію – звільнені. А всі інші відповідають за конкретні дії», — додав начальник УДО.

Гелетей зазначив, що разом з Януковичем до Росії утікли 15 його охоронців. «Коли Янукович їхав, в останній день вони здали зброю, посвідчення, написали рапорти на звільнення і старими керівниками (попередниками Гелетея – ред.) були звільнені відповідно до українського законодавства», — наголосив він.

У розслідуванні «Схем» повідомляється, що Порошенка охороняють, щонайменше, чотири охоронці, які раніше охороняли Януковича. Особи двох із них вдалося встановити: це Віктор Резніченко та Вадим Чуковський. Вони також фігурують в документах, які були знайдені в Межигір'ї. У них Чуковський значився як керівник відділення.

Журналісти пишуть, що інформації про те, що Чучковський та Резніченко у лютому 2014-го та під час трагічних подій на Майдані з якихось причин вже не перебували разом із Януковичем, не вдалось знайти.

 

Поділитись: