Життя

Гелетей пояснив, чи застосовувала Росія тактичну ядерну зброю

Життя/Гелетей пояснив, чи застосовувала Росія тактичну ядерну зброю
Зберегти
Вигляд

Міністр оборони Валерій Гелетей стверджує, що Російська Федерація використовує Україну як полігон для випробування нових типів озброєння.

«На сьогоднішній день Росія фактично використовує українську територію як випробувальний полігон для тестування нових зразків зброї», – написав міністр на Facebook.

«Моя нещодавня заява щодо можливого застосування російськими військами ядерних боєприпасів проти сил АТО, була пов’язана з наявною на той час інформацією про те, що Росія завезла на територію Луганської області, та використовує проти українських військовослужбовців самохідні міномети 2С4 «Тюльпан». Особливістю цієї потужної зброї є те, що окрім фугасних та активно-реактивних мін, самохідний міномет може вести вогонь надмалими ядерними боєприпасами потужністю менше 1 кт. Нам достеменно відомо, що під час штурму Луганського аеропорту російські війська, у тому числі застосували міномети 2С4 «Тюльпан», – заявив Гелетей. 

Сьогодні міноборони спростувало інформацію «окремих журналістів у соціальних мережах» щодо заяви міністра Гелетея про застосування російськими військовими тактичної ядерної зброї на українській території.
«Ще раз наголошую, що перевірити, чи застосовувався ядерний, або інші невідомі нам боєприпаси об’ємної дії, можуть лише відповідні фахівці, на озброєнні яких є спеціальне обладнання, що дозволить зокрема перевірити радіаційний фон місцевості. Зараз ми не можемо цього зробити оскільки луганський аеропорт на теперішній час контролюють терористи та російські військовослужбовці», – написав міністр.

Пов`язані новини