ENRU

Генпрокуратура хоче повернути державі заводи Новинського

Генеральний прокурор Юрій Луценко має намір повернути у державну власність Чорноморський суднобудівний завод та Миколаївський суднобудівний завод «Океан», які належать депутату від «Опозиційного блок»у Вадиму Новинському.

Про це він заявив у Миколаєві, передає «Економічна правда».

«Я ставлю собі планку: принаймі в перших інстанціях завершити процес повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу та заводу «Океан». Ці дві справи сильно затягнулися, і я розумію, що їх рішення залежить більшою мірою від центральних органів в Києві», — сказав він і наголосив на необхідності перевірок використання бюджетних коштів та комунального майна.

5 квітня Генпрокуратура оголосила в розшук групу осіб, підозрюваних в доведенні Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» до банкрутства і нанесенні йому збитків на 1,5 млрд грн.

Миколаївський суднобудівний завод «Океан», який спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тисяч тонн, був визнаний банкрутом у листопаді 2013 року Господарським судом Миколаївської області.

9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно МСЗ «Океан» і передав його на відповідальне зберігання директору «Океан-Судноремонт», президенту МСЗ «Океан» в 2010-2011 роках Леоніду Шумило. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

ЧСЗ знаходиться в стадії банкрутства з 2014 року. Ініціатором банкрутства виступило «Балаклавське рудоуправління», яке, як і ЧСЗ, підконтрольне Новинському. Провадження у справі про банкрутство було порушено Господарським судом Миколаївської області на початку лютого 2014 року.

Печерський райсуд Києва ухвалою від 21 червня заарештував 99,87% акцій ЧСЗ і 21 об'єкт нерухомого майна підприємства в Миколаєві і селі Коблево Миколаївської області.

У «Смарт-холдингу» розцінили заяву генпрокурора про арешт акцій ЧСЗ і початок досудового розслідування як тиск на компанію та її акціонера Новинського.

17 серпня 2017 року «Смарт-холдинг» Новинського повідомив про чергові обшуки з боку ГПУ. 

Зазначимо, що 8 грудня 2016 року Верховна Рада зняла з Новинського депутатську недоторканність. Новинський підозрюється в порушенні частини 2 статті 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та частини 1 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. За даними слідства, він  причетний до позбавленні волі особистого помічника, нині покійного Предстоятеля Української православної церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира — митрополита Олександра Драбинка.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram