Внаслідок Іловайської трагедії загинули 366 українських військових, 429 — отримали поранення різного ступеня, а 300 — потрапили у полон.

Внаслідок подій під Іловайськом  Донецької області в серпні 2014 року загинули 366 українських військових, 429 — дісталии поранення різного ступеня, а 300 — потрапили у полон.

Про це йдеться в оприлюднених результатах розслідування Генпрокуратури.

«Згідно висновків експертів та комплексу інших здобутих доказів, єдиним фактором, який знаходиться у безпосередньому причинно-наслідковому зв’язку з Іловайською трагедією, є військова агресія Збройних Сил Російської Федерації у вигляді прямого вторгнення на територію України та подальше вчинення військовими країни-агресора воєнних злочинів», — йдеться у тексті.

Серед іншого, Генпрокуратурою було встановлено, що проведення в Києві військового параду в серпні 2014 роки не послабило сили ЗСУ на ділянці бойових дій під Іловайськом.

Також зауважується, що досудове розслідування стосовно Іловайської трагедії триває, надалі з'ясовуються обставини, що спричинили загибель військових.

Повідомляється також, що за результатами розслідування було встановлено, що 29 серпня 2014 року за безпосередньою вказівкою та наказом командування Генерального штабу ЗС РФ російські військовослужбовці впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових, разом із трьома полоненими російськими десантниками.

У тексті також наводяться дані Служби безпеки України, розвідувальних органів та Об'єднаного штабу АТО, які свідчать про те, що співвідношення українських військових у районі міста Іловайськ з підрозділами ЗС РФ та бойовиків «ДНР» та «ЛНР» складало: особовий склад — 1 до 18; танки — 1 до 11; бронетехніка — 1 до 16; артилерія — 1 до 15; «Гради» — 1 до 24.

Нагадаємо, що Україна надала Міжнародному суду докази причетності генералів РФ до Іловайської трагедії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: