УКРАЇНА

Генпрокуратура передала СБУ розслідування щодо НАБУ

УКРАЇНА/Генпрокуратура передала СБУ розслідування щодо НАБУ
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура передала розслідування щодо Національного антикорупційного бюро Службі безпеки України.

Про це на брифінгу сказав генеральний прокурор Юрій Луценко.

«Для того, щоб слідство було об’єктивним, за рекомендацією НАБУ, я передаю усі матеріали щодо цього розслідування в розпорядження Службі безпеки України», - сказав Луценко.

Він додав, що з боку ГПУ нагляд за розслідуванням буде вести заступниця генпрокурора Анжела Стрижевська.

Конфлікт між ГПУ та НАБУ Луценко вважає неприпустимим.

«Події, які відбулися між працівниками двох відомств ми вважаємо неприпустимими. Я, як генпрокурор, вважаю, що винними є представники обох сторін. Не треба ділити суспільство на тих, хто за НАБУ, і тих, хто за ГПУ», - сказав Луценко.

Нагадаємо, під стінами Генпрокуратури пройшов мітинг з вимогою припинити тиск на НАБУ.  

Про відкритий конфлікт між НАБУ та ГПУ стало відомо 5 серпня, коли представники Генпрокуратури прийшли до офісу Бюро для проведення обшуків. Очолював посланців з ГПУ Дмитро Сус із департаменту особливо важливих економічних справ. Керівництво НАБУ відмовилося пускати прокурорів і навіть залучило власний спецназ. Як заявили в Бюро — «для уникнення провокацій».

Однак, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган пізніше написала у Facebook, що слідчі ГПУ все ж вилучили певну частину документів. Предметом конфлікту стали матеріали, які стосувалися проведення негласних слідчих дій, зокрема – прослуховування телефонів.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження проти співробітників Генпрокуратури за незаконне викрадення і тортури. 

Про ситуацію між НАБУ та Генпрокуратурою читайте в матеріалі Громадського: «НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро».

Пов`язані новини