Генпрокуратура РФ принесла вибачення українцю Литвинову за кримінальне переслідування за двома статтями Кримінального кодексу РФ.

Генпрокуратура РФ принесла вибачення українцю Литвинову за кримінальне переслідування за двома статтями Кримінального кодексу РФ.

Про це повідомив адвокат українця Віктор Паршуткін, передає «Интерфакс».

За його словами, на адресу Літвинова, засудженого навесні в РФ за розбій на південному сході України, надійшов лист за підписом помічника генпрокурора РФ з офіційними вибаченнями.

«У листі, відправленому 8 липня, Генпрокуратура РФ просить вибачення за переслідування Литвинова за частиною 2 статті 105 (вбивство) і за статтею 356 (застосування заборонених засобів і методів ведення війни) КК РФ», – сказав адвокат журналістам 9 серпня в перерві засідання суду в Ростові-на-Дону.

Зауважимо, що Ростовський обласний суд 9 серпня розглядає апеляцію українця Сергія Литвинова, засудженого Тарасівським районним судом до 8,5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Литвинов був затриманий у 2014 році і обвинувачений у вбивствах кількох десятків мирних жителів Луганської області, які він нібито вчинив, перебуваючи в складі добровольчого батальйону «Дніпро-1».

Однак коли захист довів, що «жертв» Литвинова ніколи не існувало, то слідчий комітет РФ звинувачення зняв. Відразу після цього українця звинуватили у крадіжці та засудили до 8,6 років ув'язнення.

Після цього Литвинов через адвоката передав заяву з вимогою від Росії офіційних вибачень за незаконне кримінальне переслідування.

Поділитись: