Верховний суд Російської федерації скасував вирок опозиціонеру Ільдару Дадіну й ухвалив його звільнення з колонії.

Верховний суд Російської Федерації скасував вирок опозиціонеру Ільдару Дадіну й ухвалив його звільнення з колонії. Про це повідомляє Republic.

Сам Дадін не був на засіданні — він був присутній на процесі за допомогою відеозв’язку. Опозиціонер клопотав про особисту участь, посилаючись на те, що не має можливості спілкуватися із адвокатами. Суд не задовольнив його прохання.

Як раніше повідомляла Meduza, Генеральна прокуратура Російської Федерації звернулася до Верховного суду з пропозицією скасувати вирок Дадіну. Зокрема Генпрокуратура пропонувала закрити кримінальну справу і звільнити його з колонії.

За словами заступника генпрокурора Російської Федерації Лєоніда Коржинека, в діях Ільдара Дадіна відсутній склад злочину.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд Росії вирішив переглянути кримінальну справу російського опозиціонера Ільдара Дадіна.

Нагадаємо, Дадін став першим в Росії засудженим за статтею про неодноразове порушення правил пікетування.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили у зв'язку із розслідуванням даного інциденту.

На переконання ФСИН, перевірки колонії, медичне обстеження Дадіна тощо нанесли значних збитків, через які з політв'язнем планують судитися.

Поділитись: