УКРАЇНА

Генпрокурор Луценко оголосив усну підозру Януковичу в державній зраді

29 листопада, 2016 20:16
УКРАЇНА/Генпрокурор Луценко оголосив усну підозру Януковичу в державній зраді
Зберегти
Вигляд
Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту України Віктору Януковичу оголошено підозру в державній зраді. Про це він заявив перед початком допиту Януковича в режимі відеоконференції у Святошинському суді Києва.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що екс-президенту України Віктору Януковичу оголошено підозру в державній зраді.

Про це він заявив перед початком допиту Януковича в режимі відеоконференції у Святошинському суді Києва.

«З огляду на те, що Янукович знаходиться за межами України і фактично ховається від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошено усно», — сказав Луценко.

Скріншот з трансляції youtube/hromadske

«Як генеральний прокурор України я звертаюся до Януковича Віктора Федоровича. У відповідності до статей 111 і 278 і глави 11 ККУ, 28 листопада 2016 року повідомляю що ви, Віктор Федорович, підозрюєтесь у вчиненні державної зради, пособництва державним представникам Російської Федерації в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та кордону України, а також ведення агресивної війни, злочинів ч. 1 статті 111, ч.5 ст.27, ч.3 ст 110, ч.5 ст.27, ч.2 ст.27 ККУ…», — сказав Луценко.

«Янукович не прибуває на виклики, фактично переховується від правоохоронних органів України, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення про підозру надіслано сьогодні на всі відомі адреси проживання та останнього перебування Віктора Федоровича, а також після закінчення мого виступу буде вручене адвокату останнього…»
«Вказане повідомлення про підозру складане мною, як прокурором. Янукович підозрюється в тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи в невстановленому місці на території РФ, вчинив державну зраду, а також з метою сприяння представникам РФ у порушенні суверенітету та територіальної цілісності України, сподіваючись отримати підтримку та захист від представників влади РФ для подальшого проживання на території РФ для уникнення кримінальної відповідальності», — сказав Луценко.

Водночас, адвокат Януковича Ігор Петренко відзначив, що вручення підозри таким чином порушує порядок КПК України.

«Ситуація виходить за рамки КПК, порядок вручення підозри порушений, треба або особисто, або в порядку направлення інших викликів та повідомлень, а не в режимі відеоконференції, чи перерві судового засідання», — сказав Петренко.

Нагадаємо, сьогодні, 28 листопада, у Святошинському суді Києва сьогодні, 28 листопада, розпочалося судове засідання у справі п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Допит Януковича з Ростова-на-Дону у справі про вбивства на Майдані (НАЖИВО)

Пов`язані новини