Зустріч генерального прокурора України Юрія Луценка з прокуроркою Міжнародного кримінального суду в Гаазі мала суто технічний характер

Зустріч генерального прокурора України Юрія Луценка з прокуроркою Міжнародного кримінального суду в Гаазі мала суто технічний характер, оскільки не було надано жодних додаткових матеріалів щодо розслідування злочинів під час Майдану.

Про це в коментарі Громадському розказав адвокат родин Небесної сотні, кандидат юридичних наук Маркіян Галабала.

«Генпрокурор не привіз з собою жодних документів, які б підтверджували вину будь-яких осіб до вчинення злочинів проти людяності», – сказав він.

Однак, за словами адвоката, навіть такий технічний ознайомчий візит був корисним, оскільки до цього контакти відбувались за посередництва МЗС України.

«З 2015 року єдиний суб’єкт, який подав матеріали до Міжнародного кримінального суду, це були адвокати родин Небесної сотні. Жоден інший суб’єкт, в тому числі і ГПУ, жодних матеріалів не подавала», – додав адвокат.

Начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі Громадського розповів, що прокуратура наразі готує для передачі в МКС матеріали щодо подій на Майдані і планує передати їх упродовж двох місяців.

Юрій Луценко ввечері 20 листопада вилетів в Гаагу, щоб провести переговори з представниками Міжнародного кримінального суду.

Раніше експерт з міжнародного кримінального права Вейн Джордаш в інтерв’ю Громадському розказав, що українським слідчим буде складно довести, що тяжкість злочинів проти Євромайдану перетворює їх на злочини проти людяності. 

Поділитись: