Світ

Генпрокурор РФ закликав Британію повернути капітали, вивезені росіянами незаконно

9 квітня, 2018 12:19
Світ/Генпрокурор РФ закликав Британію повернути капітали, вивезені росіянами незаконно
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка в заявив, що офіційний Лондон повинен повернути РФ конфісковані капітали, що належать кільком десяткам росіян, які переховуються на території Британії.

Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка заявив, що офіційний Лондон повинен повернути РФ конфісковані капітали, що належать кільком десяткам росіян, які переховуються на території Британії.

Про це він заявив у інтерв'ю телеканалу НТВ. 

«Починаючи з 2002 року, ми направили запити до Великої Британії про видачу 61 особи, які звинувачуються — або вже засуджені — в Росії за скоєння економічних злочинів. Причому сума збитку становить більш ніж півтрильйона рублів», — заявив генпрокурор Росії Юрій Чайка.

Також він зазначив, що «це тільки прямий збиток, а масштаб виведених за кордон коштів є значно вищим».

За словами генпрокурора РФ, багатьом фігурантам російських кримінальних справ «буде дуже важко» пояснити походження своїх коштів після ухваленого в минулому році «Акту про кримінальні фінанси».

Відповідно до цього акту британська влада має право вимагати пояснення походження будь-яких сум понад 50 тисяч фунтів, а також конфісковувати сумнівні кошти, якщо не отримають достатніх пояснень.

Наприкінці березня офіційний Лондон оголосив ​про розслідування відмивання грошей на тлі протистояння Британії з Росією через отруєння в Солсбері колишнього розвідника Сергія Скрипаля та його доньки.

Пов`язані новини