Генпрокурор Луценко забирає в Управління спецрозслідувань ГПУ, яке очолює Сергій Горбатюк, усі економічні справи проти екс-посадовців і скорочує штат слідчих .

Це Громадському підтвердив сам Сергій Горбатюк після наради в генпрокурора, на якій обговорювали «оптимізацію розслідування злочинної організації Януковича».

В управлінні спецрозслідувань залишать лише справи щодо подій на Майдані. Решта справ, які розслідувало управління Горбатюка тепер передають під керівництво Дмитра Басова. Цей слідчий відомий тим, що займався справою Гонгадзе під керівництвом Юрія Столярчука.

Таким чином, департамент розбивають на власне департамент спецрозслідувань зі скороченим штатом з 56 осіб, і управління, що займатиметься злочинними організаціями, до якого в штат також долучать управління прокурорів зі 106 осіб. «Для майданівських справ кількість слідчих скорочується у два рази», – сказав Горбатюк.

Як саме будуть розподілені справи між цими структурними одиницями на даний момент невідомо. Але мова йде про те, щоб справи щодо Майдану залишити у веденні відомства Горбатюка.

«Руйнуються всі напрацювання, це є кроком до знищення результатів роботи і непритягнення винних до відповідальності», – прокоментував рішення голови ГПУ Горбатюк.

Раніше начальник Управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк отримав від генпрокурора Луценка догану за «неналежну організацію розслідування кримінальних проваджень колишніх чиновників часів Януковича».

Про це сам Горбатюк розповів в коментарі Громадському, додавши, що вважає цю догану необґрунтованою.

Після свого призначення на посаду генпрокурора в травні Луценко заявляв про підтримку начальника Управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, зокрема про збільшення штату і технічної підтримки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile