Двері Північноатлантичного альянсу відкриті для України, проте рішення про прийняття до своїх лав прийматимуть всі 29 членів організації.

Двері Північноатлантичного альянсу відкриті для України, проте рішення про прийняття до своїх лав прийматимуть всі 29 членів організації.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час  Міжнародного форуму Галіфакс, передає «Інтерфакс-Україна».

«Двері НАТО відкриті, і найкращим доказом цього є те, що з кінця Холодної війни і до теперішнього моменту кількість членів НАТО майже подвоїлася. По-друге, ми в цьогоріч також отримали нового члена. До нас навесні приєдналася Чорногорія і в НАТО стало 29 членів. Отже, двері НАТО відкриті. Звичайно для того, щоб стати членом НАТО необхідно виконати вимоги Альянсу, реформуватися. і Грузія і Україна зараз сфокусовані на реформах, на модернізації оборонних інститутів, боротьби з корупцією та посилення демократичних х інститутів», — сказав він.

Відповідаючи на питання про ставлення Альянсу до питання членства України і Грузії, він підкреслив, що НАТО, Канада, інші союзники допомагають і Україні, і Грузії з виконанням реформ.

«Врешті-решт, рішення про прийняття чи неприйняття нових членів візьмуть 29 країн-членів НАТО. Ніхто інший не має права втручатися, накласти вето на такий процес. Кожна суверенна країна має право самостійно визначати свій шлях, а НАТО вирішить, чи будемо ми розширюватися чи ні», — додав Столтенберг.

Членство України в НАТО підтримав і міністр оборони Канади Харджит Саджан.

«Україна не має більш сильної підтримки, ніж вона отримує від Канади. У нас більш ніж мільйон громадян українського походження. Ми дуже чутливо ставимося до того, що зараз відбувається в Україні — до нелегальної анексії Криму, подій на Донбасі. Спочатку треба вирішити ці проблеми і працювати над реформами в Збройних силах України, щоб вони врешті-решт не тільки приєдналися до НАТО, а стали самодостатніми, що відповідає і інтересам самої України», — зазначив він.

Саджан також підтвердив, що за умови розв'язання цих проблем, Канада підтримує повноправне членство України в НАТО.

«Ми не можемо забувати про Україну. Там 200 наших військових. Наші зусилля в Україні не є ізольованими, вони є частиною більш широких зусиль, колективного сигналу про стримування, який адресований Росії», — зазначив  Саджан.

Поділитись: