Генсек НАТО: Ми не знаходимося в стані «холодної війни» з Росією

default/Генсек НАТО: Ми не знаходимося в стані «холодної війни» з Росією
Зберегти
Вигляд

НАТО не знаходиться у стані «холодної війни» з Росією, вважає генсек Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє ВВС.

«Ми не знаходимося в ситуації «холодної війни», але це і не партнерство. Ми намагаємося побудувати світопорядок після холодної війни, і нам треба впоратися з дуже складною безпековою реальністю, яка продовжує змінюватися», – зазначив він, коментуючи виступ глави російського уряду Дмитра Медведєва про відновлення «холодної війни».

За його словами, НАТО адаптується до змін у безпековій ситуації, тому збільшує присутність на сході Європи, підтримуючи водночас зусилля коаліції в боротьбі з «Ісламською державою».

В той же час Столтенберг наголосив, що канали зв’язку з Росією треба тримати відкритими, для уникнення небезпечних ситуацій.

«Нам треба уникати ескалації, тому ми так зацікавленні в продовженні політичного діалогу с з Росією – щоб і без того складна ситуація не стала ще складнішою», – сказав він.

Столтенберг пояснив, що Альянс повинен відповідати на загрози з боку Росії.

«Ми маємо відповідати на загрози з боку Росії, коли вона вирішує змінювати кордони в Європі, як це було з Україною і Кримом. Але в той же час ми не шукаємо конфронтації, ми не хочемо нової холодної війни», – підкреслив генсек.

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з безпеки Мєдвєдєв заявив, що наразі з Росією ведеться нова «холодна війна».