Новообраний генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що його пріоритетним напрямком на цій посаді стане закінчення військового конфлікту в Сирії.

Про це повідомляє BBC.

«Я думаю, що головний пріоритет для міжнародного суспільства — зуміти закінчити цей конфлікт», — заявив Гутерреш в інтерв’ю виданню.

За словами генсека, який обійме повноваження 3 1 січня 2017 року, наразі світ переживає небезпечні часи, що стосується і тих країн, що знаходяться далеко від зон конфліктів і терористичної активності.

Гутерреш зазначив, що світові лідери дуже зацікавлені в припиненні військових дій в Сирії та в залагодженні розбіжностей по цій темі.

За його думкою, сирійці стали жертвами не лише своїх проблем, але й світових протиріч та суперечок.

Раніше повідомлялося, що Рада Безпеки ООН почала обговорення нового проекту резолюції по сирійському місту Алеппо, підготовленого Новою Зеландією.

Нагадаємо, 13 жовтня Генеральна Асамблея ООН затвердила кандидатуру колишнього прем'єр-міністра Португалії Антоніу Гутерреша на пост генсека Всесвітньої організації. 

На засіданні була розглянута резолюція, згідно з якою португальський політик буде призначений головою ООН з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2021 року.

Поділитись: