У 2017 році резервістам дозволять укладати контракти із Збройними силами і проходити бойову підготовку в зоні конфлікту на Донбасі на військових посадах.

Про це розказав начальник відділу впровадження служби в резерві Мобілізаційного управління Генерального штабу полковник Михайло Щербина, передає кореспондент Громадського.

За його словами, окрім грошової виплати резервістам планують надати право на отримання військової пенсії та можливість лікуватись у військових шпиталях навіть після завершення контракту із ЗСУ.

Щербина також повідомив, що на даний момент у Генштабі нарахували близько 100 тисяч резервістів. Це переважно демобілізовані військовослужбовці, які відмовились укладати контракти із ЗСУ.

«Було проведено цікаве дослідження. Опитали близько 4 тисяч резервістів. Основною мотивацією для прибуття на збори є патріотизм. Це 37% резервістів. Покращення соціальних гарантій – 17%. Можливість достроково вийти на пенсію – 12% резервістів», – додав полковник.

Він розповів, що у 2016 році розпочата програма навчання резервістів. В десяти бригадах бойову підготовку пройшли понад 10 тисяч резервістів. Після завершення зборів резервісти отримали грошову виплату від 1000 до 1500 гривень. А наприкінці 2016 їх обіцяють нарахувати додатково від 1600 до 3100 гривень в залежності від військового звання.

Нагадаємо, що 4 травня Порошенко схвалив закон про соцзахист постраждалих під час конфлікту на Донбасі резервістів.

Поділитись: