У Збройних Силах України почалися масштабні збори з резервістами, під час яких опрацьовуватимуться механізми дій на випадок військової агресії.

Про це повідомляє прес-служба Генштабу ЗСУ.

«Протягом вересня 2016 року до зборів залучать 9 бригад всіх оперативних командувань в 5 областях. Буде задіяно понад 8 тисяч військовослужбовців оперативного резерву, 10% з яких – офіцери. Збори пройдуть у два етапи: перший – 3-15 вересня, другий – 12-24 вересня», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до кожної з бригад мають додати тисячу резервістів.

«Доукомплектування частин і підрозділів буде відбуватися в пунктах постійно дислокації, а практична частина навчань відбудеться на полігонах та в навчальних центрах після передислокації», – повідомили в Генштабі.

Згідно з наказом, під час зборів резервістів заборонено залучати до вбрання, господарських робіт, стройової підготовки тощо.

«Час зборів максимально використати для підвищення рівня бойової підготовки, злагодженості дій підрозділів і екіпажів. Головна мета навчань – відпрацювання механізму оперативного доукомплектування частин і з'єднань силами оперативного резерву у випадку відвертої агресії», – йдеться в повідомленні.

Збори мають завершитися бригадними тактичними навчаннями з бойовою стрільбою, в яких візьмуть участь змішані підрозділи з діючих військовослужбовців та резервістів.

Зауважується, що на даний момент в Україні близько 85 тисяч резервістів. Це люди, які вже відслужили один рік за мобілізацією, брали участь в конфлікті на Донбасі.

Поділитись: