У вівторок відбудеться поховання журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у вересні 2000 року. Про це заявила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, передає ВВС.

Георгія Гонгадзе поховають у Києві на Подолі, на території церкви Миколи Чудотворця Набережного, що належить УГКЦ.

Очікується, що літургія і церемонія прощання відбуватиметься у церкві зранку і до 14 години.

«22 березня Георгій Гонгадзе буде похований на території церкви Миколи Набережного Відспівування і прощання почнеться близько 12:00», — сказала Теличенко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

За її словами, під час похоронної церемонії не передбачено «жодних виступів політиків або інших світських осіб», а в церкві, де буде проходити відспівування, буде заборонена фото і відео зйомка»

«Сім'я просить журналістів не звертатися за коментарями, а при фото і відеографів — дотримуватися дистанції», — підкреслила адвокат.

Зазначимо, що усі 16 років тіло Георгія зберігалося у центральному морзі Києва.

Нагадаємо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того самого року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

У 2009 році в Київській області знайшли останки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Проте тіло досі не поховане, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовилася визнати, що знайдені останки належать її синові.

29 січня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. При цьому, замовники вбивства Гонгадзе досі не знайдені й не покарані.

Раніше Порошенко передав вдові Георгія Гонгадзе зірку Героя.

/фото uk.wikipedia.org/

Поділитись: