Політика

Геращенко закликала ОБСЄ і МКЧХ відреагувати на погрози бойовиків стратити заручників

Політика/Геращенко закликала ОБСЄ і МКЧХ відреагувати на погрози бойовиків стратити заручників
Зберегти
Вигляд

Українські представники в Тристоронній контактній групі підготували офіційне звернення в ОБСЄ і Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) з вимогою дати оцінку заявам лідерів бойовиків, які погрожують стратити українських заручників.

Відповідне звернення підготувала представник України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, депутат від «БПП» Ірина Геращенко.

«Підготувала офіційне звернення до ОБСЄ і МКЧХ з вимогою негайно дати оцінку заявам маріонеток Кремля на окупованому Донбасі щодо долі заручників, якими ОРДЛО (окремі райони Донецької та Луганської області – ред.) шантажують Україну. Бойовики погрожують всьому світові, що вони будуть застосовувати до заручників методи ІДІЛ – смертну кару, посилаючись при цьому на кримінальний кодекс неіснуючої країни – СРСР», – написала Геращенко у Facebook.

Вона нагадала, що нещодавно в російські ЗМІ поширили заяви лідерів бойовиків про те, що «в так званій ДНР діє «кримінальний кодекс» на базі кодексу колишнього СРСР і що бойовики можуть застосовувати до заручників судилища, 30 років ув'язнення і смертну кару».

«Очевидно, що це шантаж і знущання над родинами. Але ще більше очевидно, що це є пряме зізнання в тому, що «ДНР/ЛНР» – це терористичні організації. І на це терміново має відреагувати світ», – зазначила нардеп.

Геращенко передала відповідні заяви міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну, щоб він поставив ці питання під час зустрічі в Нормандському форматі в Мюнхені.

Нагадаємо, в Україні смертна кара заборонена, в Росії також діє мораторій на смертну кару. В той же час, в самопроголошеній «ДНР» діє так званий «Кримінальний кодекс» неіснуючої зараз держави СРСР редакції 1961 року, згідно якого дозволено використовувати таку міру покарання, як розстріл.

В той же час, Женевська конвенція про поводження з військовополоненими забороняє будь-яке насилля над життям та особистістю, зокрема всі види вбивств, завдання каліцтва, жорстоке поводження й тортури.

Також документом забороняється засудження та застосування покарання без попереднього судового рішення судом, який створено належним чином і який надає судові гарантії, визнані цивілізованими народами як необхідні.

Пов`язані новини