Економіка

Heritage Foundation: Україна посіла 162 позицію в рейтингу вільних економік

Економіка/Heritage Foundation: Україна посіла 162 позицію в рейтингу вільних економік
Зберегти
Вигляд

Україна посідає 162 позицію в рейтингу Індексу економічної свободи, який розраховується американським дослідницьким інститутом Heritage Foundation та виданням The Wall Street Journal.

Країнами з найбільш вільними економіками, як і рік тому, визнані Гонконг, Сингапур і Нова Зеландія, а невільними — Венесуела, Куба і КНДР. США посіли в рейтингу 11-ту позицію.

У рейтингу Україна зберегла ту ж позицію, що і рік тому — в самому кінці групи країн з «переважно невільною» економікою. Крім того, до цієї категорії укладачі рейтингу віднесли Узбекистан й Туркменістан.

Наголошується, що Росія опустилася на 10 позицій — до 153-го місця. Білорусь потрапила до групи країн з «пригніченими економіками», опустившись зі 153-ї на 157-у сходинку.

Укладачі рейтингу враховують ступінь економічної свободи, які вони розраховують на основі десяти критеріїв. До ключових можна віднести гарантію прав власності, свободу від корупції, ефективність та прозорість державних витрат, свободу торгівлі і гнучкість ринку праці.

/фото uareestr.com/

Пов`язані новини