Менш ніж за тиждень до виборів у Сполучених Штатах знову закрутилася інтрига. Дональд Трамп, який, здавалося, вже здав позиції, наздоганяє і навіть випереджає Гіларі Клінтон у загальнонаціональних опитуваннях

Менш ніж за тиждень до виборів у Сполучених Штатах знову закрутилася інтрига. Дональд Трамп, який, здавалося, вже здав позиції, наздоганяє і навіть випереджає Гіларі Клінтон у загальнонаціональних опитуваннях. Усе завдяки новому скандалу щодо імейлів його опонентки, який спалахнув якраз на Геловін. Передвиборча чортівня у репортажі зі США, ще один хтивий чоловік проти Гіларі та які штати можуть підсунути їй гарбуза – це 8-й випуск програми ГіларіТрампа з Ольгою Токарюк та Джошем Ковенським.

Передвиборча чортівня

Якщо Гіларі Клінтон таки не зможе перемогти на виборах президента США, то вона цілком серйозно зможе звинуватити у цьому потойбічні сили. Чим іще, як не їхнім втручанням, можна пояснити те, що за тиждень до виборів у Штатах, якраз на Геловін, знову розгорівся скандал навколо її імейлів? У ролі безжального монстра виступив Директор ФБР Джеймс Комі, котрий оприлюднив інформацію, що агенція знайшла чергову порцію електронних листів Гіларі Клінтон на комп’ютері іншої людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гелловін без капостей — репортаж з Вашингтона

Ця людина – екс-конгресмен від штату Нью-Йорк Ентоні Вінер, відомий тим, що у 2011-му році він надіслав фото своїх геніталій неповнолітній дівчині у твіттері. Він тоді подав у відставку, однак від свого захоплення повідомленнями сексуального характеру не відмовився, і ще двічі потрапляв у подібні халепи. Проти Вінера ведеться розслідування – саме так до рук ФБР потрапив його лептоп. 

Ентоні Вінер з дружиною, колишній конгресмен 

Історія чергового хтивого чоловіка не мала б ніякого впливу на президентську кампанію Гіларі Клінтон, якби Ентоні Вінер не був чоловіком однієї з її найближчих радниць – Хуми Абедін. Як на його лептоп потрапила кореспонденція Клінтон – можна лише здогадуватися. І жартувати, як це роблять американські коміки. 

«ФБР виявило листи в ході розслідування справи чоловіка Хуми Абедін та дивного хлопця Ентоні Вінера, який надсилав листи еротичного характеру неповнолітній дівчині. Вони знайшли імейли Клінтон під час перевірки його ноутбука. Я сподіваюся, вони були в рукавичках… і протерли його перед тим. Це шокує, але член Ентоні Вінера може зруйнувати дві політичні кар’єри».

І хоча зміст листів ФБР не розкриває – невідомо, чи є в них секретна інформація – Дональд Трамп відразу ж ухопився за новий скандал. У своїй промові у Мічигані він назвав його більшим, ніж Вотергейт, і подякував Хумі Абедін та її чоловіку Ентоні Вінеру за ведмежу послугу Гіларі. Трамп знову повторив стару мантру – Клінтон не можна довіряти.

«Гілларі порушувала закон знову і знову. Можемо бути певні, що зміст тих імейлів абсолютно нищівний. Я думаю, ми дізнаємося, що там. Дякую, Хума. Гарна робота, Хума. Дякую, Ентоні Вінер».

Не дивно, що Гіларі закликає американців проголосувати якомога швидше в тих штатах, де це можливо – поки не спалахнув якийсь черговий скандал.

«Люди вже давно зробили для себе висновки про ці імейли. Думаю, це вплинуло на їхні рішення, і зараз вони обирають президента. Тож я наполегливо закликаю всіх людей у штатах, де можна проголосувати раніше, зробити свій вибір якнайшвидше».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північнокаролінська драма: «туалетний закон» і дочасне голосування — спецрепортаж зі США

«Брексит», помножений на 10

Якщо тиждень тому здавалося, що перемога Гіларі Клінтон неминуча, то тепер Дональд Трамп навіть випереджає її в деяких опитуваннях. Хто переможе – прогнозувати зараз складно. Цілком можливо, що на виборах у США повториться історія британського референдуму за вихід з ЄС, коли ніхто не чекав, що переможе кампанія за вихід.

Дональд Трамп уже заявив, що результати виборів будуть як «Брексит», помножений на 10». А сам лідер антиєвропейської кампанії у Великій Британії Найджел Фередж відверто підтримав республіканського кандидата.

«Якби я був американцем, я не проголосував би за Гілларі навіть якщо б ви мені платили. Навіть, якби вона заплатила, я б не проголосував!», – заявив він під час мітингу на підтримку Трампа.

Фередж навіть був присутнім на загальних зборах республіканців, де Трампа висунули в президенти. Це мало певний вплив на тих американців, яким дуже кортить дошкулити обридлій політичній еліті – так, як це зробили британці на референдумі щодо «Брекситу».

Гарбуз для Гіларі?

Навіть якщо в деяких опитуваннях Дональд Трамп випереджає Гіларі Клінтон, це аж ніяк не означає, що його перемога не за горами. Складна система президентських виборів у США влаштована таким чином, що результат голосування вирішують так звані «виборщики».

Американці обирають президента не напряму, а за посередництвом так званої «колегії виборщиків». У кожного штату є певна кількість виборщиків, яка відповідає числу конгресменів. Загалом є 538 виборщиків. Саме вони вирішують, хто стане президентом. Кандидату для перемоги потрібні 270 голосів виборщиків.

Ситуацію заплутує те, що число конгресменів у кожному штаті не прямо пропорційне його населенню. А отже, кандидат може виграти вибори, навіть якщо він отримає меншу загальну кількість голосів – як сталося у 2000-му році з Джорджем Бушем-молодшим, котрий отримав менше голосів за Ела Гора.

Гарбуза Гіларі Клінтон можуть підсунути мешканці штатів Флорида, Північна Кароліна, Невада і Огайо – тут інтрига найбільша. 

Щоби стати президентом, Дональду Трампу потрібно перемогти в кожному з них. Якщо він програє хоча б в одному, Гіларі Клінтон стане президентом, тому що вона вже перемагає в опитуваннях інших штатів. Переможця виборів у США знатимемо відразу ж після виборів, які відбудуться 8 листопада.

Поділитись: